8 Poznań Półmaraton: Zwyciężył Paweł Ochal i jego żona! [WYNIKI, ZDJĘCIA Z TRASY, RELACJA]

AGA
Wszystko o Poznań Półmaratonie - ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIKI, CIEKAWOSTKI
Wszystko o Poznań Półmaratonie - ZDJĘCIA, RELACJA, WYNIKI, CIEKAWOSTKI Grzegorz Dembiński
8 Poznań Półmaraton wystartował o godzinie 10 znad jeziora Maltańskiego. Zawodnicy biegnący przez Poznań pokonali trasę długości ponad 20 km. W poznańskim półmaratonie wystartowało prawie 9 tysięcy zawodników. Zwycięzcą został Paweł Ochal z Bydgoszczy. W kategorii kobiet najlepsza była... jego żona, Olga Ochal

8. Poznań Półmaraton - RELACJA Z TRASY

Kończymy naszą relacje z 8. Poznań Półmaratonu. Dziękujemy, że byliście z nami. Wszystkie informacje, zdjęcia i ciekawostki z poznańskiego półmaratonu znajdziecie TUTAJ.

Godz. 11.16
Pierwsza wśród kobiet pokonała metę z czasem 01.14.34 a jest to... Ogla Ochal. Mamy więc rodzinne zwycięstwo!

Godz. 11.08
Kibice żywiołowo witają na mecie zwycięzcę. Paweł Ochal z Bydgoszczy zwyciężył w 8 Poznań Półmaraton z czasem netto 01.08.06. Za nim: na drugim miejscu Paweł Matner z Nysy, który przybiegł na metę z czasem 01.09.32. Trzeci był Łukasz Kalaszczyński z Płocka - 01.10.44.

Poznań Półmaraton 2015 - PEŁNE WYNIKI

Pełne wyniki półmaratonu w Poznaniu znajdziesz TUTAJ

Godz. 11.05
Wśród sukcesów żony lidera poznańskiego półmaratonu, Olgi Ochal (de domo Kalendarowej, ukraińskiej lekkoatletki) jest Mistrzostwo Polski w półmaratonie z 2013 roku.

Godz. 10.48
Z czasem 00.48.18 15 kilometr pokonał bydgoszczanin z 16-stką. "Życiówki" Pawła Ochala to 13:58,33 - w biegu na 5000 metrów w 2002 r., 29:10,66 w biegu na 10 000 metrów w 2004, półmaraton w 2006 roku pokonał w 1:04:21, a maraton w 2007 roku w 2 godz. 12 min i 20 sek.

Godz. 10.44
Liderką w grupie kobiet jest Olga Ochal - żona prowadzącego 8 Poznań Półmaraton. Na trasie słychać bębniarzy, widać rodziców z dziećmi w wózkach, biegaczy z psami, a nawet Batmana i Jokera.

Godz. 10.33
Liderzy pokonali 10 kilometrów. Pierwszy jest Mistrz Polski w maratonie w 2007 roku - Paweł Ochal (00.32.05, za nim Paweł Matner z Nysy i poznaniacy - Maciej Kęsy i Marcin Fehlau.

Godz. 10.16
5 kilometrów za nami! Paweł Ochal nadal liderem (00.10.06).

Drugi "przystanek muzyczny". Zawodnicy biegną w rytmie jazzu.

W poznańskim półmaratonie udział biorą m.in. Marcin Urbaś, Robert Korzeniowski, Jacek Mezo Mejer i Ryszard Grobelny, Joanna Frankiewicz (żona ś.p. Macieja Frankiewicza - prezydenta Poznania i pomysłodawcy maratonów w naszym mieście).

Godz. 10.10
Po 10 minutach biegu pierwszy zawodnik 8 Poznań Półmaraton (nr 16 - Paweł Ochal z Bydgoszczy) przekroczył linię 3 kilometrów. Na trasie biegu czekają poznaniacy, którzy kibicują półmaratończykom.

Zawodnicy na Ratajach biegną w rytmie "Seven Nation Army" The White Stripes, mijając pierwszy zespół muzyczny.