Jeśli masz tak na imię - uważaj za granicą! [LISTA IMION]

Niektóre polskie imiona w językach obcych mają swoje znaczenie. Czasem jest ono zabawne, lecz niekiedy dość negatywne. Zanim wyjedziesz za granicę sprawdź, czy nie ma cię na liście. Jeśli odnajdziesz tu swoje imię - pomyśl dobrze, jak się przedstawić, by nie wywołać zakłopotania u swojego rozmówcy.

JK

  • Dziennik Zachodni
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.10.2018, 16:07

Macie problemy!

16.10.2018, 15:36

Tudzież Bogusław. Pisane i wymówione jako Boguslaw pośród Amerykanów oznacza prawnika-oszusta.

16.10.2018, 15:32

Podobnie jak popularne latynoskie imię Czuj (fonetycznie!).
Jak się je pisze?
Tak, jak się je czyta - po polsku, oczywiście ...

15.10.2018, 09:01

Dlaczego ma się przedstawiać jako Aleksandra, skoro ma na imię Ola. Dzięki za takie bezmyślne rady.

10.10.2018, 14:22

Jak jesteś Holendrem i masz na imię Guy to pewnie już spotkałeś Polaków w Holandii i wiesz, że nie należy wymawiać swojego imienia poprawnie po Holendersku.

01.10.2018, 00:38

Jak jesteś Niemcem i przyjeżdżasz do naszego kraju a masz na imię Udo, to lepiej abyś się przedstawiał jako Rudolf. W przeciwnym przypadku możesz zostać kopnięty w podudzie.

29.09.2018, 17:14

Geniusze! Amelia nawet po polsku oznacza wadę wrodzoną jaką jest brak kończyn.

28.09.2018, 20:38

Brać "w rot" nie "do".
Zatem imię Wrota nie Dorota brzmi nieprzystojnie.