Srebrne medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski wioślarzy WTW Włocławek

Informacja nadesłana

Młodzieżowe Mistrzostwa PolskiW dniach 2 – 4 sierpnia 2013r w Kruszwicy odbywały się finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików w wioślarstwie. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego.O krok od złotego medalu była czwórka młodzików, która stoczyła dramatyczny pojedynek z czwórką RTW Bydgoszcz. O ostatecznej kolejności zadecydował foto-finisz. OstatecznieO jedną setną sekundy lepsi okazali się wioślarze z Bydgoszczy. Włocławianie płynęli w składzie: Marcin Ostrowski, Mateusz Nowakowski, Kacper Oleszczuk i Fabian Barański.Wśród młodzieżowców tytuł wicemistrzyń Polski zdobyła dwójka bez sterniczki WTW;Daria Kruszyńska, Paulina Sumińska.Tuż za podium w konkurencji jedynek kobiet uplasowała się Aleksandra Budzyńska.W finale dwójek bez sterniczki startowały jeszcze Alicja Modrzejewska i Joanna Glapińska, kończąc bieg finałowy na piątym miejscu.W klasyfikacji klubowej zawodniczki WTW Włocławek z 51 punktami zajęły bardzo wysokie, piąte miejsce.Mistrzostwa Świata Młodzieżowców do lat 23W dniu 27 - 28 Lipca w austriackim Linzu odbyły się finały Młodzieżowych Mistrzostw Świata do lat 23 w wioślarstwie. Trzem polskim osadom udało się zakwalifikować do finałów tej imprezy. Między innymi zawodniczka WTW Włocławek, Aleksandra Budzyńska wraz z partnerkami w czwórce bez sterniczki, startowała w finale. Niestety bieg finałowy od początku nie układał się dla naszych zawodniczek pomyślnie. Ostatecznie Polki zajęły w tym biegu szóstą pozycję. Zwyciężyły Australijki, przed Rosjankami i Nowozelandkami. Zważywszy na to, że średnia wieku naszych zawodniczek wynosi 19 lat i były one zdecydowanie najmłodszą osadą rywalizującą na torze regatowym w Linzu, występ naszej załogi należy uznać za bardzo udany. W tym samym czasie, 25 – 28 lipca w Kruszwicy odbywały się finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w wioślarstwie. Bardzo dobrze spisali się zawodnicy Włocławskiego Towarzystwa Wioślarskiego którzy w punktacji zespołowej juniorów młodszych zajęli wysoką szóstą lokatę.Najlepiej spisali się w konkurencji dwójek bez sternika, Filip Pałucki i Miłosz Barański, którzy zdobyli brązowy medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Sebastian Szymański i Bartosz Jędrzejewski w tej samej konkurencji zajęli miejsce siódme.W czwórkach bez sternika włocławianie, Filip Pałucki, Miłosz Barański, Sebastian Szymański, Bartosz Jędrzejewski uplasowali się na czwartym miejscu, zaś w konkurencji dwójek podwójnych Damian Kruszyński i Kamil Jóźwiak ukończyli imprezę na miejscu piątym