Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trwa zbiórka #PaczSercem! Jak pomóc niewidzącym kotom? Studenci WNPiD po raz kolejny pomagają zwierzakom

Mikołaj Woźniak
Zobacz też:
Sima i Wiosna z Ukrainy - „ślepaczki” uratowane z miejsc ogarniętych wojną
Zobacz też: Sima i Wiosna z Ukrainy - „ślepaczki” uratowane z miejsc ogarniętych wojną Adrian Wykrota
Po raz kolejny studenci wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM zbierają akcesoria dla niewidomych kotów. Rozpoczęła się kolejna edycja zbiórki #PaczSercem!

Studenci już po raz trzeci organizuję zbiórkę dla fundacji Ja Pacze Sercem. Ostatnie akcje kończyły się sukcesem.

Ja Pacze Sercem, to poznańska fundacja działająca na terenie całego kraju i pomagająca niewidomym kotom. Na jej czele stoi Joanna Piotrowska. Przez lata fundacja działała w ramach innych organizacji, a od kilku lat jest już samodzielną instytucją.

O wolontariuszach i działalności Ja Pacze Sercem zrobiło się głośno w ubiegłym roku. Dziennikarze Magazynu Głosu Wielkopolskiego pisali o tym, że pomagają oni przetransportować i oddać do adopcji w Polsce „ślepaczki” (tak określają niewidome koty) z terenów konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

Poza tym fundacja ma pod opieką kilkadziesiąt kotów „rozsianych” po tymczasowych domach wolontariuszy. Wiele zwierząt, które trafia do Ja Pacze Sercem potrzebuje też natychmiastowej opieki weterynarza. Od tego często zależy życie znalezionych zwierząt. Niezbędne są więc wszelkie akcesoria oraz pieniądze, które wspomogą działanie Ja Pacze Sercem.

W pomoc fundacji po raz trzeci z rzędu zaangażowali się więc studenci Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Od czwartku (1 marca) będą prowadzić zbiórkę pod hasłem #PaczSercem nadzorowaną przez dr. Marcina Piechockiego, jednego z wykładowców WNPiD. Zbiórka odbywa się w holu wydziału.

Co jest potrzebne? Tak naprawdę, może się przydać wszystko.

Sucha i mokra karma, żwirek, stare koce, ręczniki, posłania po własnych zwierzętach czy zabawki. To jest najbardziej potrzebne, a wolontariusze nie odrzucają niczego. Możliwe jest także przekazanie datków pieniężnych na fundację.

W poprzednich latach udało się zebrać nie tylko bardzo dużo żwirku i karmy, ale także drapaki, transporter czy ponad tysiąc złotych datków. W akcję włączył się też m. in. Maciej Makuszewski, piłkarz Lecha Poznań i reprezentacji Polski.

Koty w Poznan.naszemiasto

Pomagać można przyjeżdżając na WNPiD (ul. Umultowska 89a) i samodzielnie zostawiając przygotowane dary. Można także wpłacać pieniądze na konto fundacji: "Ja Pacze Sercem" Fundacja Pomocy Kotom Niewidomym Poznań.

Nr konta: 36175000120000000035415998.

O kotach można też pamiętać przy wypełnianiu PIT-a i przekazać 1 proc. podatku. Należy wpisać nr KRS 0000273953, a w jako cel szczegółowy wpisać „Ślepaczki”.

Sama zbiórka prowadzona przez studentów potrwa do 16 marca.

***
Zwierzęta podczas mrozów cierpią najbardziej, nie mają gdzie się schronić przed zimnem i często głodują. Jak można pomóc miejskim zwierzętom przetrwać ten ciężki czas? W "Dzień Dobry TVN" zoopsycholog i behawiorystka Antonina Kondrasiuk opowiedziała o sposobach na niesienie pomocy. Dlaczego koty są potrzebne w każdym mieście?

POLECAMY:

Poznań na gorąco

Zdjęcia ze studniówek

Wypadki, korki, drogi

Rozrywka

Quizy - sprawdź, czy wiesz

Nowe miejsca w Poznaniu

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Nie tylko o niedźwiedziach, które mieszkały w minizoo w Lesznie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto