W niedzielę, 3 maja, w Poznaniu, a także w 35 miastach na całym świecie, biegacze wystartowali w biegu Wings for Life World Run 2015. Zobacz fotorelację z biegu.

W zawodach biorą udział biegacze z 35 krajów. Zmagania uczestników rozpoczną się o godz. 13:00 przy Jeziorze Maltańskim, a niedługo po nich na trasę wyruszy "ruchoma meta", czyli samochód pościgowy.

Zdjęcia ze startu Wings For Life 2015. Biegłeś? Znajdź się na zdjęciach
Tegoroczny bieg będzie już II edycją zawodów. W poprzedniej udało się zebrać blisko 3 miliony euro, dzięki wpisowym wniesionym przez ponad 50 tysięcy biegaczy, a także pieniądzom przekazanym przez sponsorów. Bieg toczył się w tym samym czasie aż na 34 trasach na 6 kontynentach, na których rywalizowało 35 397 tysięcy osób. Wszyscy uczestnicy łącznie pokonali 530 928 kilometrów. Rywalizacja toczyła się do ostatnich metrów - ostatecznie zatriumfował Etiopczyk Lemawork Ketema (78,58 km), natomiast rywalizację wśród kobiet wygrała Norweżka Elise Selvikvag Molvik (54,78 km).

Wings for Life Poznań 2015. ZDJĘCIA uczestników


Wśród polskich reprezentantów najlepsze wyniki osiągnęli Grzegorz Urbańczyk (49,08 km) oraz Agnieszka Głomb (38,81 km).


x-news

Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!