Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Znana sieć sklepów zamyka swoje placówki. Wiemy, które sklepy jako pierwsze zamknie Piotr i Paweł

Monika Kaczyńska
Piotr i Paweł zamyka pierwsze sklepy. Zobacz które
Piotr i Paweł zamyka pierwsze sklepy. Zobacz które Pawel F. Matysiak
Rewolucja w znanej sieci Piotr i Paweł trwa. Zapadła decyzja o zamknięciu pierwszych siedmiu placówek. To dopiero początek zmian. Ze 130 sklepów pozostanie około 100.

Dobra wiadomość dla Wielkopolan. Wśród pierwszych siedmiu sklepów wytypowanych do zamknięcia w ramach restrukturyzacji Piotra i Pawła nie ma żadnego z naszego regionu.

Za to klientów pozostałych czekają wkrótce pozytywne zmiany. Firma wprowadza nowy program lojalnościowy, który będzie równocześnie nowoczesną platformą komunikacji z klientami. Już wkrótce pokazany zostanie nowy wzorcowy sklep Piotra i Pawła. Wszystko po to aby przyciągnąć nowych i odzyskać stałych klientów sklepów sieci. Marka Piotr i Paweł będzie starała się zająć nieco inne niż dotąd miejsce na rynku, co zostanie wsparte zintegrowanymi działaniami komunikacyjnymi.

- Wiemy, że jest miejsce na nasz format – podkreśla Marek Miętka. – Mamy także na czym budować: olbrzymia rozpoznawalność, duża sympatia do marki, a przede wszystkim bezkonkurencyjny asortyment produktów – tym chcemy walczyć o klienta – dodaje.

Plan restrukturyzacji realizowany stopniowo w Piotrze i Pawle zakłada też prowadzenie rozmów dotyczących przejęcia aktywów spółki, negocjacji z bankami, a także zacieśnienia współpracy z kluczowymi dostawcami oraz franczyzobiorcami.

Otwarty 12 września przez sąd proces sanacji daje grupie ochronę i czas na spokojne przeprowadzenie restrukturyzacji. Firma będzie musiała na bieżąco regulować wszystkie zobowiązania względem swoich kontrahentów. Doprowadzi to do uzdrowienia sytuacji i powrotu do normalnej działalności.

Wcześniejsze zaległości ulegają czasowemu zamrożeniu. Sanacja daje zatem przewidywalność współpracy z siecią i stwarza warunki do uregulowania zaległych należności później. Jeśli chodzi o zamykanie sklepów - wszystkie, z których Piotr i Paweł rezygnuje to placówki własne spółki.

- Zamknięte zostaną te sklepy, które nie przynoszą zysków - mówi Marek Miętka, prezes spółki. - Zbadaliśmy nasze sklepy pod kątem 6 parametrów, wśród których były takie elementy jak: dodatnia EBITDA, lokalizacja, potencjał, konkurencja znajdująca się wokół, a także to, czy dany sklep znajduje się w tej części miasta, w której możemy liczyć na klientów z portfelem średnim i wyższym – bo to jest nasz docelowy klient. Zamykamy zatem te sklepy, które w aktualnej sytuacji rynkowej nie osiągają zakładanych wyników i jest to element naszego planu – dodaje.

SPRAWDŹ: PŁACA MINIMALNA 2019 NETTO. Taka będzie najniższa krajowa pensja i wynagrodzenie. Sprawdź nowe stawki brutto i na rękę

Przestaną działać sklepy w Grudziądzu przy ul. Kalinkowej, w Szczecinie przy alei Bohaterów Warszawy, w Warszawie przy ul. Łopuszańskiej, w Krakowie przy ul. Lubicz, w Wejherowie, Lubinie i Koszalinie. Wszystkie to placówki własne spółki.

POLECAMY: Zarobki w Lidlu 2018: Wiemy, ile zarabiają kasjerzy, magazynierzy i menedżerowie! [SPRAWDŹ]


Zobacz: 60 Sekund Biznesu: Zakaz handlu a zakupy w sieci

źródło: Agencja Informacyjna Polska Press

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na poznan.naszemiasto.pl Nasze Miasto